Son yılların büyük bir hızla büyüyen uygulama sahası olan sanal para piyasasında adını duyurmuş ve çokça araştırılan şirketlerden biri de Binance oluyor. Ülkemizde bu alanla ilgilenenlerin adını sıklıkla duyduğu oluşum; kripto para alım ve satımına dair aracılık yapan en ünlü uygulamalardan birisidir. Bu noktada; kripto para ile ilgili işlem yapacak olanların sorduğu temel soru şu oluyor; Binance güvenilir mi? Şimdi dilerseniz Binance platformunun güvenilir olup olmadığını ve bunu anlamak için de Binance ile ilgili detayları inceleyelim:

Başlamadan önce tüm bitcoin siteleri sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Binance Nedir?

binance

Sitemize özel fırsat: ücretsiz Binance üyesi olmak ve yapacağınız her işlemden %5 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın!

Binance, son zamanların alım satım araçlarından biri haline gelen kripto değer alım satımının gerçekleştirilmesini sağlayan, adı en çok bilinen ve ülkemizde de yoğunluklu olarak kullanılan bir internet platformudur. Binance, 2018 yılı itibariyle işlem hacmi bakımından tüm dünyada en büyük kripto para borsası olma unvanını kazandı.

Bu alanla ilgili olanlar için araştırdığımız; Binance’nin güvenilirliğine dair detaylara; Binance uygulamasının kime ait olduğuna bakalım:

Binance Kimin?

Bu yaygın ve kullanıcı sayısı çok olan uygulama; Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. Binance daha önce Çinli bir girişimci olan Zhao’nun ülkesi olan Çin’de hizmet vermeye başlamıştır. Ancak Çin yönetiminin kripto para uygulamalarına dair getirdiği düzenleme sayısı ve ayrıntılı içeriği artınca; şirket merkezi Japonya’ya taşınmış ardından da Tayvan’da çeşitli bürolar açılmıştır. Changpeng Zhao; Binance’nin kuruculuğuna ve CEO’luğuna dair işlemlerinden önce; 2005 senesinde Fusion Systems kurmuştur. OKCoin firmasında da kısa bir süre çalışan Zhao; 2017 yılında Binance şirketini kurmuştur. Şimdi Binance TR güvenilir mi gibi pek çok sorunun sorulduğu uygulamanın yasal olup olmadığına bakalım:

Binance Yasal mı?

Binance ülkemizde; yerli merkezli olan Papara ile çalışmaktadır ve Papara, tüm yasal mevzuatlara uygun bir işleyişe sahip bir firmadır. Bu nedenle Binance’nin de Papara üzerinden yasal yükümlülüklere uyduğunu söyleyebiliriz.
Kripto para piyasası; sanal bir oluşum üzerinden yürütüldüğü için ve hayatımıza gireli kısa bir süre olduğundan dolayı; güvenirliliği genelde sorulan alanlar olmaktadır. Bu anlamda; en önemli etkenlerin ve garanti denilebilecek faktörlerin başında da ülkemiz yasal sistemine uyup uymadığı konusu geliyor. Çünkü herhangi bir oluşumun yasal mevzuata uygunluğu demek; o şirketin bu garantiler çerçevesinde hareket ettiği anlamına gelir. Dolayısıyla Binance de yasal alanlara uygunluğu açısından güvenilir bir platform olmaktadır. Şimdi Binance ile ilgili diğer ayrıntılara da göz atalım ve bu alanlardaki güvenirlilik durumunu inceleyelim:

Binance Hesabı Nasıl Açılır, Binance Nasıl Kullanılır?

Dışarıdan oldukça karmaşık görünen bu uygulamalar; aslında kullanımı çok da zor olmayan içeriklerdir. Genel olarak kayıt olabilmek için; telefon, tablet ve bilgisayar gibi akıllı bir cihaz ve internet bağlantısı gerekiyor. Öncelikle gerekli bağlantıya girilir ve ardından aktif olarak kullanılan bir eposta adresi ile geçerli olacak bir şifre kaydı sağlanır.
Güvenirlilik açısından sistemsel olanların aynı sıra bazı ek önlemler almak mümkün. Güvenlik duvarı oluşturmak; bu seçeneklerden biridir. Kolaylıkla oluşturulabilecek güvenlik duvarı uygulamaları ile öncelikle kaydettiğiniz eposta adresine ve ardından da sisteme giriş yaptığınız akıllı cihaza onay kodu ulaşmasıdır.
Binance; bu alanda geniş bir kullanıcı ağına ve kayıtlı sermaye miktarına sahip, büyük bir firma. Firmanın; 1 günlük işlem hacminin 3.5 milyar dolar civarı olduğu biliniyor.

Binance Güvenilir mi?

Sonuç olarak en güvenilir Bitcoin sitesi sorulduğunda en çok tercih edilen uygulamalardan biri Binance oluyor. Geniş bir işlem hacmine ve kullanıcı sayısına sahip olmasının yanında; 1.000 kişi civarında çalışanı olduğu bilinen firma; sorunlara hızlı ve net çözümler getirmeyi hedefliyor.
Binance; ülkemizdeki yasal mevzuata uygun oluşu ve geniş bir kullanıcı ağına sahip yapısıyla; güvenilir sanal para borsalarından biridir denilebilir.

binance güvenilir mi

7 Mayıs 2019 tarihinde; bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrayan Binance, yaklaşık 40 milyon dolara karşılık gelen 7.000 Bitcoin kaybetmiştir; bunu da ‘büyük çapta bir güvenlik ihlali’ olarak tanımlamıştır. CEO Zhao tarafından yapılan açıklamada; korsanlar tarafından çeşitli farklı yöntemlerle, sahip olunan güvenlik sisteminin aşıldığı belirtilmiştir. Bu süreçte ticari hareketlilik yine de devam etmiş ve uygulama, müşterilere tazminat ödeme taahhüttü sunmaya başlamıştır.

Böyle bir süreç geçirse de Binance sunduğu taahhüt ve hizmetlerle gelişmeye devam etmiştir. Piyasada, kripto borsası olarak adlandırılan ve sanal para alım satımı gerçekleştiren sayısız firma mevcut. Bunlar arasında öne çıkan platformlardan biri de; Binance olmaktadır. Peki, firma güvenlik amacıyla ne gibi uygulamalar yapmaktadır?

Öncelikle; mesaj doğrulama sistemine sahip olan Binance uygulamasına giriş esnasında; doğrulama kodu isteniyor. Aynı zamanda sistem üzerinde robot doğrulaması olarak geçen bir doğrulama sistemi mevcut ve bu ikili koruma yöntemi; Binance uygulamasını daha güvenilir kılıyor. Mesaj doğrulamasının yanı sıra Google üzerinden de bir doğrulama onayıyla ulaşılan Binance uygulaması; bu sebeplerden ötürü ülkemizde sık sık kullanılan kripto borsa içeriklerinden biri oluyor.
Binance kimlik doğrulama güvenilir mi gibi ve Binance uygulamasının tümüne dair güvenirlilik konularına cevap aradığımız yazımızda; Binance platformunun kime ait olduğu ve nasıl bir uygulama şekline sahip olduğu gibi detaylara değindik. Bunun yanı sıra; son yılların en büyük hacimli kripto para borsası ve alım satım platformu olduğundan söz ettik. Binance şu anda bu konuda yer alan ve bilinen sayılı firmalardan birisi olmaktadır.

4 YORUMLAR

  1. Binance benim bugüne kadar çalıştığım Türk veya yabancı firmaların içerisinde en iyi firmalardan bir tanesi. Alt coinler olsun çeşitliliği ile diğer firmalara açık ara fark atıyor paranızı istediğiniz para birimine çevirip o para birimi cinsinden borsa da işlem yapabiliyorsunuz. Çok güvenilir bir sistem başka bir borsa aramayın ilk başlarda karışık gibi gelse de bir iki gün içerisinde çözersiniz.

  2. Yemeğin yanında ekmek nasıl tek istenen bir yiyecekse kripto para için de Binance o derece önemlidir. Binance bu sektörün mihenk taşıdır. Kendini kanıtlamış kimseyle derdi olmayan harika bir firma güvenilir olduğu gibi coinlerin bulunabilirlik durumunu en iyi bu firmadan kontrol edersiniz.

  3. Çok teşekkür ederim çok güzel bir makale hazırlamışsınız. Binance firmasına daha girmek işlem yapmak nasip olmadı ama bu platforma girmek ve işlem yapmak basit gibi görülse de işlemlerin karışıklığı nedeniyle ilk başlarda zorlanacak gibiyim. Sıkı sık videolar izliyorum nedir nasıl yapılır bakalım umarım buradan da yatırım fırsatı bulacağız.

  4. Türk bir firma olması ve mobil uygulamasında ki tasarım ve sadelik beni Paribu kullanmaya yöneltti. Son derece güzel işler başardılar. Şuan kripto borsası ile ilgilenen herkesin telefonunda bu uygulama var. Korona Virüs nedeniyle artan borsa tutkunları bu uygulamayı tercih ettikçe Paribu dünya devleri ile yarışır hale gelecek bu firmada bu potansiyeli görüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here