Kullanımı en kolay, en hızlı olan Türk kripto para borsası son zamanlarda ülke genelinde birçok insan tarafından kullanılmaya başlamıştır. Hala kullanmamış olan insanların ise hakkında sorduğu birçok soru mevcuttur. Bunlardan birisi Bitlo güvenilir mi sorusu olmuştur. Bitlo insan hatalarına ve dış etkenlere karşı birçok çeşitli önlem almış bulunmaktadır. Bu doğrultuda;

 • Alınan depozitolar soğuk depoya gönderilir böylece çevrimiçi bütün sistemlerden izole edilir.
 • İki faktörlü doğrulama mevcuttur. Hesaba girişte, takas işlemlerinde ve API anahtar üretimi kullanılarak yapılan işlemlerde mevcut, zorunlu ve güvenliğiniz için gereklidir.
 • Bitlo’nun aracı olduğu/yürüttüğü işlemleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na uygun olarak ilerletmektedir. Bu durum da onun güvenilirlik seviyesini arttırmaktadır.

Tüm siteler için bitcoin siteleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Soğuk Depo Nedir?

Bitlo kullanıcılarının bilmesi gereken iki türlü depo çeşidi vardır. Bunlardan birisi olan soğuk depo nedir? Soğuk depo sisteminde iki aşamalı çevrimdışı depolama sistemi kullanılmaktadır. Bu depo kullanımı ile çoklu imza teknolojisi kullanılarak saldırı, kayıp ve hata olasılıkları minimuma indirilmiştir. Dahası sermaye transfer işlemleri için birden fazla çalışanın eşlenik onay işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

bitlo

Bitlo Kimin?

Yeni kullanıma başlayacak insanların aklında birçok soru olmaktadır. Bunlardan birisi de Bitlo kimin sorusudur. Bitlo 2018 Şubat ayında üye alımına başlamış olup Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay tarafından kurulmuştur. Birçok kişinin kolay bir şekilde para transferlerine ulaşmasını sağlayan Bitlo kurulduğundan beri çok fazla insan tarafından tercih edilmektedir.

Bitlo.com Üzerinden Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Bitlo kullanımına girişecek insanların hakkında merak ettiği birçok husus mevcuttur. İşlem zenginliği de bundan birisidir. Kişiler Bitlo.com üzerinden hangi işlemler yapılmaktadır sorusuyla gelmektedirler. Bitlo sitesine üye olduktan sonra anında işlem yapımına başlayabilirsiniz. Bu sitede, Türk Lirası bakiyeniz ile kripto para piyasalarında en yüksek hacme sahip 10 kripto para birimi; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Chainlink, BNB, BAT, Matic Network, ZRX ve Bitcoin Cash kripto para birimlerini satın alabilirsiniz. Aynı zamanda, Bitlo.com sitesinden almış olduğunuz kripto para birimlerini, farklı cüzdan adreslerine ve sitelere de gönderebilirsiniz. Farklı cüzdan ve sitede bulunan kripto para birimlerinizi bitlo.com sitesinde bulunan hesabınıza yatırabilir bunlarla işlem yapabilirsiniz.

Bitlo Alış – Satış

Bitlo alış-satış işlemleriniz için size iki farklı yol sunmaktadır. Kolay alış-satış kısmında alış ve satış yapmak istediğiniz tutarı belirledikten sonra markette bulunan emirler anından işleme geçmektedir. Gelişmiş alış-satış kısmında ise satış işleminin gerçekleşmesini istediğiniz fiyatı belirleyerek emir oluşturabilirsiniz. İşlem yaptığınız kripto para fiyatı emir verdiğiniz fiyata ulaşınca otomatik olarak gerçekleşecektir. Yaptığınız bu tüm işlemleri siteden “Yatırma-çekme Geçmişi”, “Gerçekleşen Emirler”, “Açık Emirlerim” ve “Geçmiş Emirlerim” tablolarından rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Bitlo’ya Üye Olma

Bitlo son zamanlarda o kadar fazla insan tarafından sevilerek tercih edilmeye başladı ki daha fazla insan platformu kullanmaya başladı. Kullanıma başlayacak kişiler Bitlo’ya üye olma hakkında bilgi edinmek isterler. Zaten uygulamaya girdiğiniz zaman misafirleri kolay üyelik paneli karşılıyor, burada yer alan forumu doldurduktan kısa bir süre sonra üyelik işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Hemen sonrasında kolay bir şekilde Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayabiliyorsunuz. Sonuç olarak Bitlo’ya üye olmanın aşırı basit bir süreç olduğu söylenebilir.

Bitcoin Alış-Satış ve Para Yatırma İşlemleri

bitlo güvenilir mi

Bitlo.com platformunu istediğiniz şekilde kullanarak Bitcoin alış-satış ve para yatırma işlemleri gerçekleştirmek mümkün. Sitenin ana sayfasında direkt sizi Para Yatırma paneline götüren bir alan bulunmaktadır. Bu durum acemi yatırımcıların yararına geliştirilmiş bir kolaylıktır. Bu alanı kullanarak kolayca Bitlo.com hesabınıza Türk Lirası yatırma işlemi yapmanız mümkündür. Bu uygulamayı kullanarak havale, EFT yöntemi ya da Papara uygulaması ile hesabınıza kolay bir şekilde para yükleme işlemi yapabilirsiniz. Üstelik böyle bir durumda minimum para yatırma ücreti sadece 5TL olmaktadır. Yani eğer ki yeni başlayan bir yatırımcı iseniz sistemi öğrenmek ve Bitcoin yatırımcılığında deneyim kazanmak istiyorsan iseniz çok cüzi bir miktar ile tüm bu işlemleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Bitlo Referans Sistemi

Bitlo kullanıcıları ve yeni kullanacak kişilerin merak ettikleri konulardan birisi de Bitlo referans sitemi olmaktadır. Siz Bitlo’ya üye olduktan sonra, sizin referansınızla üye olan arkadaşlarınızın bitlo.com’da yaptığı her alım/satım işleminde alınan komisyon ücretinin %50’si gün sonunda hesabınıza tanımlanmaktadır. Bu durum hem yeni kullanıcılara hem de artık profesyonelleşmiş kullanıcılara oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır.

 • Referans sistemi ile hesabınıza tanımlanan parayı kolaylıkla kripto para alım/satım işlemlerinde kullanabilir veya hesabınıza çekebilirsiniz.
 • Referans sistemi ile istediğiniz kadar arkadaşınızı davet edebilirsiniz böylelikle hem siz hem de arkadaşlarınız kazanım sağlar.
 • Referans sistemi ile kazandığınız paraları kripto para alım/satım işlemlerinde kullanmanız veya çekmeniz için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Aynı zamanda herhangi bir üst limit de bulunmamaktadır.
 • Referans sistemi ile davet edeceğiniz kişiler için de herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Bitlo Yasal Uygunluk

Bitlo kullanacak insanların hakkında merak ettiği birçok husus mevcuttur bunlardan birisi de yasallık boyutu olmaktadır. Bitlo yasal uygunluk bakımından durumu hala tartışılmaktadır. Bitlo bu durum için proaktif bir yaklaşım izlemektedir. Ancak her durumda Bitlo yürüttüğü işlemleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na uygun olarak ilerletmektedir. Bu yüzden yasal olmadığını söylemek olanaksızdır. Bitlo’nun amacı korumacı bir şekilde ilerleyerek, şu anki yasalara uygun ve değişen kanunlara ayak uyduracak şekilde işlerini yürütmektir.

5 YORUMLAR

 1. Bir Türk firması, pek duymadım çalışmadım üyeliğim bile yok ama denemek isterim açıkçası Bizim ülke olarak artık bu güven meselesini çözmemiz lazım yıllarca ponzi firmalar tarafında gol yemişliğimiz var ama herkes de aynı olacak değil. Sonuçta 2018 yılında kurulmuş bir firma ve halen piyasa da bence güven vermese de denenebilir.

 2. Çok teşekkür ederim güzel bir yazı olmuş ilk defa duyduğum bir firma yazıda anlatılanları okuyunca firmayı deneyip test etme isteği duydum dediğiniz gibi stabil çalışan bir firma ise kullanacağım kesindir. Yasal ve denetlenen bir firma görünene göre bir güvenlik açığı da bulunmamaktadır.

 3. Bitlo ile uzun zaman önce deneyimleme şansım olmuştu ama küçük bir tutardı. Şimdi ise yazınızı okuyunca sisteme gireyim dedim şifremi bile unutmuşum 🙂 kurtardım ve inceledim aynı dediğiniz gibi basit ve pratik kullanması çok kolay. Biraz da bu platformda sepet oluşturalım.

 4. Konu aslında güven olayı değil konu Bitlo firmasının tam oturmamış sistemidir. Bitlo piyasalar sakinken herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ama piyasalar hareketlendiğinde eğer bir alım yada satım yapacaksanız yanıt vermeyen yada yoğunluk nedeniyle diye başlayan mesajlarla baş başa kalıyorsunuz. Bu durum firmanın çok sayıda kullanıcı kaybetmesine neden olmakta halende bu durumu düzeltmiş değiller. Bu nedenle ben uzak duruyorum.

 5. Bitlo güvenilir olmaya güvenilir. Hesap onaylama da ne kadar zorlandığımı hatırladığımda buna emin olabilirim. Burada güven önemli ama bir kaç kriter de hız ve destek konusunda söylemek gerekir hız ve destek konusunda pek beğenmedim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here