Günümüzde kripto para birimlerine gösterilen yoğun yatırım ilgisi sebebiyle pek çok farklı kripto para borsasının ortaya çıktığı bilinmektedir. Bunlardan biri olan Bitstamp 2016 yılında oluşturulmuş bir projedir ve günümüzde de en çok tercih edilen kripto para borsaları arasında yer alır. Buna karşın Bitstamp güvenilir mi? yine yatırımcılar tarafından çok sık merak edilen durumlardan biri olarak dikkat çekmektedir.

Bir kripto para borsasının güvenilir olup olmadığını anlamanın en temel yöntemleri;

En iyi siteler için bitcoin siteleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Kripto para borsası sitesinin web güvenliğini yeteri kadar sağlayıp sağlamadığı

 • Üyelik, yatırım, para çekme ve giriş işlemlerinde doğrulama seçenekleri
 • Teknik web desteği hizmetleri
 • Borsanın üye ve kullanıcı sayısı
 • Komisyon oranları
 • Hizmet vermiş olduğu süre
 • Borsanın listelemiş olduğu kripto para birimlerinin sayısı
 • Borsanın listelemiş olduğu kripto para çifti
 • İşlem hacmi ve işlem hızı

Gibi temel dinamikler kripto para borsalarının güvenilirliğinin denetlenmesi adına kullanılmaya uygundur. Bu kapsamda söz konusu faktörlerin tamamını Bitstamp güvenilir mi? sorusu ışığında borsaya yöneltmek mümkündür.

Güvenirlik testi yapılmadan önce Bitstamp nedir? sorusuna cevap aranmalı ve ne işe yarar? Komisyon oranları ne kadardır? Avantajları, dezavantajları ve yatırım seçenekleri nelerdir? gibi sorulara da cevap bulunmalıdır.

Bitstamp Nedir?

Bitstamp nedir? sorusu ile başlamak gerekirse Bitstamp, 2016 yılında Luxemburg merkezli olarak hizmete başlayan bir kripto para borsasıdır. Borsa günümüzde onlarca çift kripto parayı listelemektedir ve dünya çapında global bir hizmet verir.

bitstamp

Bitstamp kripto para borsası her ne kadar Luxemburg merkezli gibi görünüyor olsa da borsanın Avrupa Birliği üyesi olan tüm devletlerin her birinden ayrı ayrı olarak lisanslandırılmıştır. Dolayısıyla Bitstamp güvenilir mi? sorusuna ilk aşamada olumlu cevap vermek mümkündür.

Bitstamp Ne İşe Yarar?

Bitstamp kripto para borsası, diğer tüm kripto para borsaları gibi dijital varlıkların alım-satım işlemlerinin yapılmasını sağlayan platformdur. Dolayısıyla Bitstamp aracılığıyla platform tarafından listelenen kripto para birimlerinin satın alınması veya satılması ya da yatırım yapmak amacıyla bekletilmesi mümkündür.

Bitstamp Üyelik İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Bitstamp üyelik işlemleri için yatırımcıların yapması gerekenler;

 • Borsanın resmi web adresi erişim sağlanmalı
 • “Register” seçeneği tıklanmalıdır.
 • Ad, soy ad ve e-posta adresleri girilmelidir.
 • E-posta adresine gerilen doğrulama linkine tıklanmalıdır.
 • İki aşamalı doğrulama seçeneğinin tercih edilip edilmedi sorusu yanıtlanmalıdır.
 • İşlemlerinin tamamlanması ile birlikte Bitstamp üyelik gerçekleşecektir. Bu aşamadan sonra platform üzerinden al-sat işlemlerinin yapılabilmesi için kimlik bilgilerinin bir fotoğrafı yüklenmelidir. Güvenlik önlemleri nedeniyle yapılması zorunlu olan bu işlemler para çekme ve yatırım işlemleri kapsamında borsa üzerinden güvenli bir şekilde sürecin yönetilmesine yönelik zorunlu bir uygulamadır.

Bitstamp Komisyon Oranları

Bitstamp kripto para borsası komisyon oranları bakımından da yatırımcılara önemli avantajlar sunar. Standardize edilmiş bir komisyon oranı olmayan borsa;

 • 10 Bin Dolar altındaki işlemlerde: %0,5
 • 10 Bin ile 20 Bin Dolar arasındaki işlemlerde: %0,32
 • 100 Bin Dolar ve üzerinde işlemlerde: %0,24
 • Oranında komisyon uygular. Ayrıca havale işlemlerinde ise %0,05 oranında komisyon uygulandığı gibi çekim işlemlerinde ise bu oran %0,01 şeklindedir.

Bitstamp Para Çekme İşlemleri

Bitstamp kripto para borsası ile yapılan yatırımlar sonrasında elde edilen varlıkların nakit varlıklara dönüştürülmesi talep ediliyorsa para çekme yöntemlerine başvurulması mümkündür. Bu noktada standardize edilmiş fiyat tarifleri olmamakla birlikte güncel tablolara platform üzerinde erişim sağlamak mümkündür.

Bitstamp Para Yatırma Yöntemleri

Bitstamp kripto para borsası para yatırma işlemleri için EFT/Havale veya kredi kartı seçeneklerini aktif olarak kullanıma sunmuştur. Bununla birlikte kredi kartı ile alınan kripto paralarda kesinti oranları daha yüksektir ve aynı zamanda XRP, LTC, BTC ve ETH ile sınırlı tutulmuştur.

Bitstamp Avantajları Nelerdir?

Bitstamp güvenilir mi? sorusuna yanıt vermek adına en önemli veriler bu borsanın sağlamış olduğu avantajlar üzerinden değerlendirilmelidir. Borsa global ölçekte yatırıma açık olduğundan bazı avantajlar ve dezavantajları aynı anda sağlar. Bu noktada Bitstamp’ın yatırımcılara sağlamış olduğu en temel avantajın kredi kartı ile kripto para alımına izin vermesi olduğunu söylemek olmayacaktır. Aynı zamanda borsa, EUR ve USD gibi para birimleri ile işlem yapılmasına da izin vermiştir.

Bitstamp Dezavantajları Nelerdir?

Bitstamp dezavantajları arasında listelenen kripto para birimlerinin dar olması en dikkat çekici durumdur. Hemen her kripto para borsada bulunması mümkün olan kripto para birimlerini listeleyen borsa, bu özelliği ile yatırımcıları yeteri kadar tatmin etmez.

Bitstamp Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Bitstamp yorumları kapsamında ortaya çıkan en temel olumsuzluk ise doğrulama işlemleri üzerinedir. Pek çok kullanıcı doğrulama işlemlerinin saatler ve hatta bazı yorumlardan anlaşılabileceği üzere günler sürdüğünü belirtmiştir. Bu durumun en temel sebebi olarak alınan yoğun güvenlik önlemlerini göstermek yanlış olmayacaktır.

Bitstamp Yasal mı?

Bitstamp Avrupa Birliğine üye tüm devletler tarafından lisanslandırılmış bir kripto para birimidir ve dolayısıyla Bitstamp yasal mı? sorusuna evet kesinlikte yasaldır cevabını vermek mümkündür.

bitstamp güvenilir mi

Bitstamp Güvenilir midir?

Bitstamp güvenilir midir? Sorusuna gelinecek olursa borsanın genel olarak güvenlik önlemlerini yüksek düzeyde sağladığı, üye sayısının yüksek olduğu ve kripto para çifti bakımından da geniş bir seçenek sunduğu nedeniyle güvenli olmaya adaydır. Yalnız Türkçe desteğinin henüz olmaması ve işlem hızında ortaya çıkan bazı aksaklıklar sebebiyle olumsuzlukların yaşandığı da belirtilmelidir.

4 YORUMLAR

 1. Negatif getirili borçlar yükseldikçe insanlar yeni coinler aramaya başlıyor. İşte bu ilke ile piyasaya çıkan bir firmada Bitstamp firmasıdır. Yada şu şekilde söyleyeyim zengin ve çoookkkk zenginler paralarını korumak için siz ona kaçırmak yada saklamak deyiverin yeni firmalar arar işte o firmalarda biridir bana göre güvenilir mi bence güvenilir. Kendinizi onaylatana kadar 1 hafta süre geçer.

 2. Lisanslı bir Bitcoin olan Bitstamp elbette güvenilir bir Altcoin. Luxemburg merkezli firmanın güvenlik konusunda bir sıkıntısı olmasa da firmanın her şeyden komisyon olması çok aç gözlü bir durumdur. Yatan çekilen oynanan her şeyden komisyon alıyor hem de diğer firmalarda 0,2 olan oran bu firmada 3-4 arası yani sırf bu nedenden dolayı bu firma ile çalışmak istemiyorum.

 3. Bitstamp kullananlar çok iyi bilir ki bu sitenin iyi ve kötü kriterleri var öncelikle kötüleri söyleyeyim. Mesela Yeni başlayanlar için kullanımı kolay değil ve portföyünde çok az kripto para bulunuyor. Yani aradığınız her coini bulamayabilirsiniz. İyi yönlerine gelecek olursak öncelikle müşteri hizmetleri on numara 5 yıldız bir surumda para ödemesinde itibari para ödemelerini kabul ediyor. Ve son olarak güvenilir bir sitedir.

 4. Profesyonel alım satım borsası olarak Bitstamp sizlere karışık gelebilir. Bu konuda yeni başlayan bir kullanıcıysanız moralinizi bozmadan internette bulunan rehberleri araştırın inanın göründüğü gibi karışık değildir. Hemen çözersiniz. Piyasada kaliteli ve güvenilir çok az firma var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here