KuCoin son zamanlarda çok fazla kullanılan Kripto borsalardan birisi olmaktadır. Ülkemiz genelinde de oldukça gündeme gelen KuCoin borsaya yeni girecek insanlar için akıllarda birkaç soru oluşturmaktadır. Bunlardan birisi KuCoin güvenilir mi olmaktadır. KuCoin üye olup coin alım satım işlemleri yapmak oldukça basittir. KuCoin, 2020 yılında yaşadığı hacklenme vakasını da kullanıcılara yansıtmadan çözmeyi başardı. Bu tür bir olaydan sonra KuCoin şu an çok daha güvenilir olabilir. KuCoin en son hack saldırısına rağmen oldukça güvenilir bir borsa olarak hala çok fazla insan tarafından kullanılmaktadır. Her ne kadar hack durumu yaşanacak olsa da sizin paranız asla kaybolmayacaktır. Bu yüzden bu borsaya katılabilirsiniz, güvenlidir.

kucoin

Tüm bitcoin al sat yapabileceğiniz siteler için bitcoin siteleri sayfasını ziyaret edin.

KuCoin Yasal Mı?

KuCoin platformunda bulunan ya da yeni katılacak insanların sorduğu birçok soru vardır. Normalde dünya genelinde yaygınca kullanılan KuCoin geçmişte yaşadığı birkaç hack ve cezadan dolayı akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Sorulan sorulardan birisi KuCoin yasal mı olmuştur. KuCoin de diğer borsalar gibi herhangi bir düzenleyici altında değildir dolayısıyla yasadışı olduğu söylenemez, ancak yasal bir tescili de bulunmamaktadır.

KuCoin Kimin?

Kullanmaya başlayacak olan kişiler bu borsa hakkında her şeyi bilmek istemektedirler. Sordukları sorulardan birisi de KuCoin kimindir sorusu olmaktadır. KuCoin’in kurucusu ve de CEO’su Micheal Gan’dır. Bu borsanın kurulum tarihi 2017 senesidir.

KuCoin’e Nasıl Üye Olunur?

Bitcoin düynasına yeni girmekte olan insanların ilk tercihlerinden birisi KuCoin olmaktadır. KuCoin birçok insan tarafından kullanılmakta olup dünya genelinde oldukça yaygındır. Kişilerin sordukları birçok soru mevcuttur. Bu soruların arasında KuCoin’e nasıl üye olunur sorusu da bulunmaktadır. KuCoin’e üye olmak için takip etmeniz gereken adımlar mevcuttur.

 • KuCoin kayıt sayfasına gidin, ardından karşınıza çıkacak formu doldurun.
 • Bu formda email butonunu seçin, email adresinizi yazıp “send code” butonuna tıklayın.
 • Gelen kodu ”email verification code” kısmına girin. Şifrenizi belirleyip anlaşmayı kabul ettikten sonra da ”sign up” butonuna tıklayın.
 • Bu aşamadan sonra hesabınız kullanıma açılır, hesabınızı açtıktan sonra “deposit” butonuna tıkladıktan sonra coin yatırımı gerçekleştirebilirsiniz.
kucoin güvenilir mi

KuCoin Para Yatırma

KuCoin son dönemlerde tüm dünya gündeminde duyulan Bitcoin platformlarından birisi olmaktadır. Yeni kullanıma başlayacak kişiler KuCoin para yatırma hakkında bilgiye ihtiyaç duyarlar. Alım satım işlemleri için önce KuCoin hesabınıza Bitcoin veya diğer kripto paraları yatırmalısınız. Ardından izlemeniz gereken adımlar mevcuttur.

 • Dahası KuCoin’de ”kripto al” kısmından banka ya da kredi kartınız ile kripto para alabilirsiniz. Ancak bu durumda komisyon oranı hayli yüksek olacaktır.
 • Bunun yerine Türkiye’deki Binance TR ve BtcTurk gibi borsalardan veya globalde Binance gibi kullandığınız bir kripto para borsasından KuCoin’e coin aktarmanız daha makul olacaktır.
 • Para yatırmak için “deposit” kısmına gelmeniz gerekmektedir.
 • Ardından istediğiniz kripto parayı seçip yatırma adresinizi görüntüleyebilirsiniz.
 • Kripto para yatırma işlemlerinden sonra alım satım yapmak için ”trade” ya da ticaret kısmından ”spot” seçerek alım satım işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

KuCoin Para Çekme

KuCoin platformuna katılmak isteyen ticari insanlar son dönemde gittikçe artış göstermektedir. Katılım gösteren kişilerin merak ettiği şeylerden birisi de KuCoin para çekme durumu olmaktadır. KuCoin para çekme durumu belirli adımlar izlendiği takdirde oldukça basit bir süreçtir.

 • İlk önce KuCoin hesabınızdan başka borsalara ya da kendinize ait kripto para cüzdanlarına kripto para çekmek için”çekme” sayfasına gelin.
 • Daha sonra çekme sayfasında KuCoin’den çekmek istediğiniz kripto parayı seçin, ardından coin’i çekmek istediğiniz adresi ve miktarı girin

KuCoin TL Çekme

Kullanmaya yeni başlayan insanların KuCoin hakkında merak ettikleri hususlardan birisi de KuCoin TL çekme durumu olmaktadır. Ancak Türkiye genelinde bu denli yaygın olan borsanın TL işlem çiftleri bulunmuyor. Ayrıca KuCoin’e TL yatırmanız da mümkün değil. KuCoin’de sadece banka/kredi kartı kullanarak TL ile kripto para alabilirsiniz. Bu işlemi yaparken de kur farkı ile kesilecek komisyonu iyi değerlendirme yapıp buna göre hareket etmelisiniz. Eğer ki KuCoin’deki kripto paranızı TL’ye çevirmek istiyorsanız ise ilk önce kripto parayı Türkiye’deki borsalara göndermelisinizdir. Ardından Türkiye’de kullandığınız borsada KuCoin’den aktardığınız kripto parayı TL için satarak banka hesabınıza çekebilmeniz gerçekleşecektir.

KuCoin – Binance Transfer Süresi Ne Kadar?

Bu kripto para borsasını yeni kullanmaya başlayan kişiler coinlerini transfer etmek istemektedirler. Bu transfer için genelde Binance kullanılmaktadır. Peki, KuCoin Binance transfer süresi ne kadar? Eğer Binance kullanarak transfer yapmak istiyorsanız, bunu BTC dışında bir şekilde yapmanız önerilir. Bunun sebebi BTC yoğunluğunun transfer süresine yansımasını engellemektir. Paranızı KuCoin’den çekip Binance’e transfer ettiğiniz zaman bu çekim işlemleri 30 dakika içerisinde gerçekleşecektir. Ancak bu durum kriptoya bağlı olarak da değişiklik göstermektedir. Binance’de ortalama bekleme süreniz 1 saat ile 1 gün arasında değişmektedir.

KuCoin Avantajları

Kullanıma başlayacak insanların bu konu hakkında avantajlar duymaya ihtiyacı vardır. KuCoin avantajları arasında belki de en cezbedici olanı anonim olarak ticaret yapmanıza izin veren ilk borsa olmasıdır. Aynı zamanda üstün güvenlik sistemi ile size oldukça gizlilik sunmaktadır.

KuCoin Dezavantajları

Kripto kullanımına yeni başlayacak insanlar KuCoin’i tercih etmektedir, lakin KuCoin dezavantajları da çok merak edilmektedir. Dezavantajlarının arasında ticaret hacminin düşük olması, arada sırada teknik sorunlar görülmesi ve 2020 yılında hacklenmesi örnek olarak gösterilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here